Украинский Авиационный Форум Crewshop
Добро пожаловать, Гость.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
 
 
23.04.2024, 14:11:31 pm
   Начало   Поиск Календарь Тэги Войти Регистрация  
Страниц: 1 2 3 |   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Програми для констрування літаків та симуляції польотів  (Прочитано 31234 раз)
u2fly
*

Karma: +5/-4
Offline


« : 14.12.2015, 14:47:52 pm »

В даній темі пропоную обговорювати програмне забезпечення для концепт-дизайну літаків, що включає в себе 3D моделювання та виготовлення креслень з допомогою програм САПР (2D/3D CAD), моделювання механізмів (CAM),аеродинамічний аналіз 3D моделі (CFD) та аналіз конструкції на міцність, і т.д.
Окрім цього сюди ж можна віднести й сучасні авіасимулятори, що часто використовують реалістичні 3D моделі літальних апаратів, польот яких моделюється за методом кінцевих поверхонь або ж на основі фізичних моделей вирахуваних з параметрів літака.
Дана тема призначена в першу чергу для початківців у авіації та тих хто не має власних літальних апаратів або ж цікавиться віртуальною авіацією.
--
Безкоштовні програми
... для 2D креслення
... для 3D моделювання
... для аналізу аеродинаміки та міцності конструкцій  (CFD)
  • PNUKL
  • SDSA
  • XFLR5
  • CalculiX
  • AVL
  • OpenFOAM
  • OpenFlower CFD
+
Авіасимулятори з реалістичним польотом, підтримкою мультиплеєра і ATC, а також симуляцією пристроїв VOR/DME, NDB, ILS і т.д.:
  • X-Plane (платний)
  • Microsoft Flight Simulator / FSX (платний)
  • FlightGear (безкоштовний)
  • YSFlight (безкоштовний)
--
ДЖЕРЕЛА:
1) Experimentals.de - Free Aircraft Design Software
2) YSFHQ - Free Aircraft Design Software
--
P.S.: Якщо знаєте подібні програми, яке тут ще не представлено, повідомте про них в цій темі.
Прохання обговорювати лише легальне програмне забезпечення.
Для більшості комерційних програм є безкоштовні аналоги, тому в першу чергу використовуйте безкоштовне.
« Крайнее редактирование: 14.12.2015, 15:22:45 pm от u2fly » Записан
preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #1 : 14.12.2015, 16:52:55 pm »

А які особливості цього 3D софту? Що працює з тим же типом файлів що і Солід?
Записан

u2fly
*

Karma: +5/-4
Offline


« Ответ #2 : 14.12.2015, 20:05:40 pm »

А які особливості цього 3D софту? Що працює з тим же типом файлів що і Солід?

Про які саме формати йдеться? Формати SolidWorks, що офіційно заявлені:
http://www.solidworks.com/sw/products/3d-cad/cad-import-export.htm

FreeCAD може імпортувати та експортувати:
*.STP (STEP)
*.IGES
*.OBJ
*.STL
*.DXF
*.SVG
*.STL
*.DAE
*.IFC чи OFF
*.NASTRAN
*.WRL (VRML)
+ деякі інші з допомогою додатків

SolveSpace може експортувати:
*.PDF
*.EPS чи *.PS
*.DXF
*.SVG
*.STP (*.STEP)
*.STL
*.PLT (*.HPGL)
*.txt (GCode)
*.js (Three.js JavaScript Mesh)

Blender має дуже великий набір додатків для роботи з більшістю відомих 2D та 3D форматів файлів. Лише деякі з відомих мені підтримуваних форматів:
*.3DS
*.PDF
*.OBJ
*.STL
*.DXF
*.PLY
*.WRL (VRML)
*.X3D (VRML2)
*.FBX
+ багато інших з допомогою додатків
--
Зрештою більшість CAD програм обмінюється між собою наступними форматами:
DXF чи SVG - для 2D креслень
STEP - для 3D поверхонь (параметрична модель)
STL чи OBJ - для 3D каркасу/мешу (полігональна модель)
--
Для інших програм треба дивитися інформацію на сайтах розробників чи Вікіпедії
1) https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Графічні_формати
2) http://www.cadmonster.ru/tableofformats.php
Або ж задавайте конкретні запитання щодо того що Вас цікавить.
--
P.S.: У Вас ліцензійний SolidWorks?
« Крайнее редактирование: 14.12.2015, 20:22:41 pm от u2fly » Записан
Mike
Авиаторы

Karma: +389/-16
Offline



PPL; BE35; FAA A&P


« Ответ #3 : 14.12.2015, 20:12:48 pm »

Прохання обговорювати лише легальне програмне забезпечення.
Для більшості комерційних програм є безкоштовні аналоги, тому в першу чергу використовуйте безкоштовне.
Зачет! Не ожидал такого, думал щас будет расписывать ворованный софт.
Записан

Beechcraft Bonanza V-Tail
------------------------------
Полет это причина, пункт назначения лишь предлог.
u2fly
*

Karma: +5/-4
Offline


« Ответ #4 : 14.12.2015, 20:42:11 pm »

Прохання обговорювати лише легальне програмне забезпечення.
Для більшості комерційних програм є безкоштовні аналоги, тому в першу чергу використовуйте безкоштовне.
Зачет! Не ожидал такого, думал щас будет расписывать ворованный софт.
Саме тому й створено дану тему, щоб ознайомити всіх бажаючих з безкоштовним та opensource програмним забезпеченням таким як FreeCAD, LibreCAD чи Inkscape, що часто залишаються в тіні таких гігантів як SolidWorks чи AdobeIllustrator.
Часто безкоштовне програмне забезпечення є унікальним та маловідомим, при тому що не поступається функціоналом дороговартісним програмним комплексам.
Записан
КВР
PPL(A), FI(A), SEP/MEP
Авиаторы

Karma: +154/-13
Offline




WWW
« Ответ #5 : 14.12.2015, 22:15:59 pm »

Млин. Таки да Вы правы. нелицензия у меня. И я знаю что это плохо, но ведь наркоманы тоже знают что героин это плохо, но ведь ломка! ЛОМКА !!!
Записан

Может хватит заниматься фигней и захватить мир?
подвашник
A U S T E R
*****

Karma: +1243/-467
Offline



Федір Новіков.


« Ответ #6 : 14.12.2015, 22:26:56 pm »

 По мне, так для  черчения, самый удобный  b CAD мебель,  даже  в демо версии.
« Крайнее редактирование: 14.12.2015, 22:47:33 pm от подвашник » Записан

..Працюй так, ніби все залежить від тебе, а молися так, ніби все залежить від Бога".

Не їла душа часнику, не буде й смердіти

 Не роби як   я ,роби краще мене.
КВР
PPL(A), FI(A), SEP/MEP
Авиаторы

Karma: +154/-13
Offline




WWW
« Ответ #7 : 14.12.2015, 22:33:19 pm »

а моделирование в 3Д? я тут без солида как без собаки-поводыря. Не ну конечно же накидать мысли и на листике с карандашом можно, а вот детали.. как известно в них кроется тот самый.
Записан

Может хватит заниматься фигней и захватить мир?
pashtet
****

Karma: +75/-6
Offline


« Ответ #8 : 14.12.2015, 23:37:43 pm »

Не буду оспаривать что ворованный софт это плохо, согласен плохо. Но что поделаешь, если мы нищие. Для меня Солид в первую очередь потому что его файлы легко едят САМ программы. А я уже довольно сильно подсел на иглу под названием ЧПУ.
Записан
yatsevsky
Адепт
*****

Karma: +46/-6
Offline



EASA PPL/LVL5


« Ответ #9 : 15.12.2015, 08:53:02 am »

+1 до Блендера
Цілком чудова альтернатива.

Біда у неповороткій політиці ліцензування монстрів з Autodesk. Їх ціни платять компанії, що можуть ці кошти легко відбити, але у той же час студенти чи аматори опиняються за бортом.
Записан
u2fly
*

Karma: +5/-4
Offline


« Ответ #10 : 15.12.2015, 13:44:13 pm »

Не буду оспаривать что ворованный софт это плохо, согласен плохо. Но что поделаешь, если мы нищие.

Гарний коментар є з цього приводу на сайті пошуку шрифтів
Цитировать
А если вам продукты нужны, то вы их просто воруете?

--
А що до наступного:
Цитировать
Для меня Солид в первую очередь потому что его файлы легко едят САМ программы. А я уже довольно сильно подсел на иглу под названием ЧПУ.

, то просто скажіть який саме CAM використовуєте і який формат (розширення) у ваших файлів.
Більшість наведеного безкоштовного програмного забезпечення добре експортує в CAM формати:
*.STP чи *. STEP (STEP File)
*.PLT чи *.HPGL
*.STL
*.txt (Gcode)
*.IGES
--
ДЖЕРЕЛА:
1) https://ru.wikipedia.org/wiki/Стандарт_STEP
2) https://ru.wikipedia.org/wiki/CAM
3) http://sapr-journal.ru/stati/obzor-universalnyx-formatov-peredachi-cad-geometrii/
4) https://en.m.wikipedia.org/wiki/ISO_10303-21
5) http://fileformats.archiveteam.org/wiki/3D_and_CAD/CAM_Models
6) cnc-club.ru • Gcodetools - plug-in Inkscape для экспорта в Gcode
« Крайнее редактирование: 15.12.2015, 14:02:40 pm от u2fly » Записан
preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #11 : 15.12.2015, 15:44:27 pm »

Добре, а щось практичне можна, - який небудь Corby намалювати, та продути повітрям?


* EN1.jpg (141.34 Кб, 1024x683 - просмотрено 838 раз.)
Записан

pashtet
****

Karma: +75/-6
Offline


« Ответ #12 : 15.12.2015, 17:57:33 pm »

u2fly, эти форматы файлов универсальные, но к обработке на станках они не подходят. Они хороши для изготовления икон, балясин и картин по дереву. Для обработки рельефных поверхностей. А для обработки деталей не подходят. Какой у выше упомянутой проги родной формат?  Я пользуюсь фичекамом. Еще хорош повермил, но никак не дойдут руки его освоить. Повторюсь, в наше время нет смысла просто прорисовать проект в 3D. Если ставиться задача посторойки спроектированного, нужно забиваться на обработку на ЧПУ. Это настолько экономит время, в общем не поймешь пока не попробуешь. Те кто строил меня поймут, больше всего времени отбирает мелочевка. "Ручной труд на плечи машин" так к сожалению и остался просто лозунгом из советского прошлого.
Записан
pashtet
****

Karma: +75/-6
Offline


« Ответ #13 : 15.12.2015, 18:01:07 pm »

Добре, а щось практичне можна, - який небудь Corby намалювати, та продути повітрям?

А какой смысл продувать отлично летающий и известный во всем мире самолет? От нечем заняться? Его не продувать а строить нужно. Хотя не сомневаюсь что желающих не найдется. Кстати он довольно сложный в конструкции.
 
Записан
TAILDRAGGER
*****

Karma: +767/-229
Offline




« Ответ #14 : 15.12.2015, 18:51:37 pm »

Не буду оспаривать что ворованный софт это плохо, согласен плохо. Но что поделаешь, если мы нищие. Для меня Солид в первую очередь потому что его файлы легко едят САМ программы. А я уже довольно сильно подсел на иглу под названием ЧПУ.

Следует наносить максимальный вред врагу, пользуясь его ломаным Компас-3D  Смеющийся Смеющийся Смеющийся

А какой смысл продувать отлично летающий и известный во всем мире самолет? От нечем заняться? Его не продувать а строить нужно. Хотя не сомневаюсь что желающих не найдется. Кстати он довольно сложный в конструкции.
 
Только хотел сказать то же самое практически слово в слово Подмигивающий. Машинка действительно сложная (имел номерной комплект чертежей, но продал его, по причине уж очень "нелюбительских" ньюансов в конструкции- один лишь цельный во весь размах лонжерон крыла чего стоит)
« Крайнее редактирование: 15.12.2015, 19:02:41 pm от TAILDRAGGER » Записан

Штирлиц склонился над картой- его рвало на родину
  Печать  
Страниц: 1 2 3 |   Вверх
Тэги: cad cfd cam simulator flight analyze aerodynamic drawing 
 
Перейти в:  

Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | v1.2 © Крылья 2004