Украинский Авиационный Форум Crewshop
Добро пожаловать, Гость.
Вам не пришло письмо с кодом активации?
 
 
29.04.2024, 11:52:37 am
   Начало   Поиск Календарь Тэги Войти Регистрация  
Страниц: 1 |   Вниз
  Печать  
Автор Тема: Трішки про економіку.  (Прочитано 5718 раз)
preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« : 04.09.2015, 14:52:55 pm »

Напевно нікому не секрет, що експорт трохи впав. Взагалі зовнішні ринки річ погано прогнозована, і приподносить інколи сюрпризи. При падінні експорту логічними діями є пошук нових ринків та стимулювання внутрішнього попиту. Якщо подивитисаь загальну картину, то нові зовнішні ринки таки шукають, навіть по літакобудуванню.
А ость внутрішній попит просто "вбивають".
Можливо я чогось не розумію?
З такими цінами на енергоносїї та сировину як зараз, будувати експортноорієнтовану економіку це дурість, - треба будувати економіку внутрішнього вжитку як у всіх розвинених країнах. То таки треба стимулювати внутрішній попит.
- То хто буде це робити?
Записан

preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #1 : 04.09.2015, 15:09:33 pm »

"...З такими цінами на енергоносїї та сировину як зараз, будувати експортноорієнтовану економіку це дурість, - треба будувати економіку внутрішнього вжитку як у всіх розвинених країнах. То таки треба стимулювати внутрішній попит.
- То хто буде це робити?..."

Почему дурость? Кроме цены на эегоносители и сырье есть другие составляющие цены продукта-Стоимость рабочей силы(сами знаете),нормы прибыли(тоже догадываетесь),налоги(это святое, сидит в офшорах,.Поэтому и при таком качестве товар достаточно конкурентен за счет бросовой цены.Но там платят ДЕНЬГИ.А кого интересует гривна? Что на нее может купить ЧЕЛОВЕК  в стране,кроме доллара.
Правда в последнее время напряженка и с гривней,т.к.печатать на газетной бумаге плохо -чернила подписи главы нацбанка на купюрах растекаются,а гербовая бумага у Шевчука закончилась,а волюты на закупку не дают,вся валюта в офшорах.
Командор ви так одразу і так безкомпромісно, навіть відповісти важко, спробую тезисно.
1. Так ціни спотворені притому штучно.
2. При єкспортноорієнтованій моделі осідає в офшорах.
3. Це ставить під удар гривню.
4. Економіку підтримують кредитами.
Чи можливо перевести потоки з офшорів - так можливо.
Чи будуть проти експортери - так будуть, проте:
Ринок в середині країни більш прогнозований і стабільний, обіг проходить швидше, за рахунок обігу можливо мати не меньший прибуток. Більшість експортерів мають бізнес і в середині і ця частка збільшується, особливих втрат вони не понесуть. Але є умови:
Економіку треба вирівняти, притому вручну, так само як і її спотворили.
Друга умова, це внутрішня безпека - власності, капіталів та інше.
« Крайнее редактирование: 04.09.2015, 15:21:43 pm от preacher » Записан

preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #2 : 04.09.2015, 15:19:27 pm »

Плохому.....производителю все мешает. Тем более реально цены на энергию у нас меньше , чем у конкурентов. Сырья много своего. Людей толковых тоже достаточно. То что большие советские заводы  -неконкурентноспособны, так это естественно, и страдать от этого не надо.
Так поганому заважає все, та при викривленій економіці та відсутності правосуддя як такого, - гарний виробник це розкіш. Все інше з цього і випливає.
Старі радянськи заводи, досить вдало конкурують на зовнішніх ринках - прокат, металообробка та інше.
Продуктивність звісно слаба, проте при цій системі покращення продуктивності нікому не вигідне.
Записан

den22
***

Karma: +128/-24
Offline


« Ответ #3 : 04.09.2015, 15:45:15 pm »

Конкурируют разве  что на рынках с повышенной африканистостью.
  Те , что конкурируют в металлообработке, это относительно новые и, главное, с молодыми деятельными руководителями во  главе. Когда то к нам приехали руководители Новокраматорского маш завода, так мы и не поверили , что  эти молодые люди - и есть руководители.  Теперь они делают главные валы на все европейские ветряки и почти все агрегаты на свои ветряки. И еще множество всего в ЕС.
Записан
preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #4 : 04.09.2015, 16:23:20 pm »

Те, что конкурируют в металлообработке, это относительно новые и, главное, с молодыми деятельными руководителями во  главе. Когда то к нам приехали руководители Новокраматорского маш завода, так мы и не поверили , что  эти молодые люди - и есть руководители.  Теперь они делают главные валы на все европейские ветряки и почти все агрегаты на свои ветряки. И еще множество всего в ЕС.
І це радує.
PS. Європа це ж не країна з "повышенной африканистостью"? :-)
« Крайнее редактирование: 04.09.2015, 16:53:36 pm от preacher » Записан

preacher
*****

Karma: +403/-206
Offline


« Ответ #5 : 04.09.2015, 16:59:31 pm »

Великим міфом є те, що Україна - це бідна країна.
Економіка України займає 39 місце серед всіх економік світу за загальним розміром ВВП (за паритетом купівельної спроможності).
Але за рівнем цін, Україна нижче плінтусу, тому і платню платити ні з чого.


* 003.svg.png (65.15 Кб, 640x283 - просмотрено 755 раз.)
Записан

Toris
Зачарований небом
*****

Karma: +1537/-707
Offline



Toris.Україна


« Ответ #6 : 06.09.2015, 02:28:43 am »

Всім привіт!

Трошки відійду від оперування ЧУЖОЮ інформацією на рівні великого совдепівського стратега з пивнушки і розповім про свої власні враження "екс-совкового туриста".

Щойно повернувся з відпочинку в Греції (північна частина, південніше Фесалонік, перший "язик" "тризуба"). Греки скаржаться, що цього року спека страшна, однак поля і сади зелені, без жодних ознак засухи - поливалки працюють справно. Заводи працюють і димлять. На будинках встановлені сонячні колектори для нагріву води, дуже часто стоять сонячні електричні панелі. Сміття прибирається справно. Дороги в прекрасному стані. Люди спокійні і привітні, навіть у нетверезому вигляді. Обслуговуючий персонал готелів і продавці у супермаркетах та базарах (в т.ч. на материковій частині) зажди допомагають і роблять це з самоповагою, тактовно, баз приниження себе та хамства в сторону споживача. Де ж та страшна грецька криза з дефолтом, про яку говорять ЗМІ - так і не зрозумів.

Зробив висновок про фразу совка щодо "буржуїв Заходу, які зажерлись" - "буржуї" просто працюють старанно і самостійно розпоряджаються результатами своєї праці. І зовсім вони не буржуї, а трудяги. Одним словом, там порядок, а не те, що в нас.

Повертались додому через Болгарію та Румунію (західними дорогами) - така ж картина, все працює і виглядає гарно (в Болгарії дещо гірше, ніж у Румунії). Прикордонна з Україною частина Румунії виглядає вже страшніше, а як в'їхали в Україну, я аж засмутився: дороги і совдепівські будиночки навколишніх сіл виглядають як ніби їх будували з відходів, багато років тому, похапцем і ненадовго. Планування територій і "дизайн" будівель - як тимчасові споруди після стихійного лиха. Новобудови, за нечастими виключеннями, також страшні. І так вся Україна, як я зараз розумію. СТРАШНО.

Вже через добу до мене дійшло, що я завжди живу серед цього бедламу і зараз просто побачив різницю між "тут" і "там". Не знаю, яке там місце займає Україна і в якому рейтингу, однак мені вже зрозуміло, що замість мене і для мене ніхто не збудує гарну економіку. Можна рум'яними пенісами малювати гламурні графіки ВВП і різні рейтинги, однак по факту ми маємо відсутність економіки для населення. Вся радянська модель влади не передбачає взагалі самостійність населення. Тому й пруться покидьки "наверх", щоби спрямовувати грошові потоки на власні потреби. І прогноз у мене песимістичний при стані справ, які склались...

Надіятись на нинішніх "керівників" чи на зовнішнє керування чомусь не бачу сенсу. Бачу, що немає іншого виходу, як будувати свою "державу в державі", тобто йти шляхом "тіньової економіки", ховаючи свої прибутки від паразитів "зверху" і будуючи повноцінний аналог держави з перспективою легалізації в певний час. Це зовсім не "правовий" шлях, на якому буде конфлікт інтересів держави і реальних трудівників, однак інших ідей не маю.

P.S. Якщо мене раніше жахали ціни на авіаційні двигуни для малої авіації, то зараз я розумію, що сплачені мною гроші не просто осядуть у чиїйсь кишені, а реально будуть видані у вигляді платні західним працівникам та у вигляді податків будуть вкладені в інфраструктуру держав-виробників. І чомусь хочеться купити двигун не тут, а там - і перевезти якось сюди, щоби ні цента не перепало місцевим хапугам... Я роблюсь патріотом Заходу? Може, помахати прапором Дойчляндії і покричати "Меркель, введи війська"?

Ненавиджу наш державний апарат, хоча свого часу працював у ньому ж... Не довіряю цим блядям ні на йоту! Тут хоч зміни всю верхушку на святих з Раю, однак середня і нижня ланка - це не кілька десятків людей, а певний процент від усього населення, який так і залишився совдепівським, а саме: старі пердуни беруть хабарі і чекають пенсії, а вчорашні студенти не мають жодних мотивів працювати чесно. І саме ця ватна маса робить офіційну країну.

Про правоохеренні органи ти правосуддя взагалі мовчу: при зарплаті трохи більше 2000 грн який сенс взагалі щось робити? Такі зарплати - аморальні. Ці люди будуть брати хабарі, чинити вибірковий контроль та вибіркове правосуддя, платити хабарі наверх - а Кабмін та інші центральні структури будуть задоволено споживати консолідовані хабарі. Саме тому реальна економіка може бути виключно тіньовою.

P.P.S. Схоже, маю депресію повернення, про яку мене попереджували. Друзі кажуть, що після відвідин Австрії і повернення додому у мене взагалі відбере мову...
« Крайнее редактирование: 06.09.2015, 08:37:00 am от Toris » Записан

Секта свідків підіймальної сили
  Печать  
Страниц: 1 |   Вверх
Тэги: Трішки про економіку. 
 
Перейти в:  

Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | v1.2 © Крылья 2004