Трішки про економіку - 2.
preacher:
Госказначейство опубликовало отчет о выполнении госбюджета за 2016 год.
Цифры у правительства сошлись. Но какой ценой?
Госюджет-2016 год достался премьер-министру Владимиру Гройсману «в наследство» от Арсения Яценюка.
Что с ним делать, Гройсман, похоже, знал сразу.
Пойдя по проверенному пути, правительство сделало ставку на инфляцию. И не прогадало.
За счет роста цен и девальвации гривны удалось обеспечить необходимые бюджету поступления НДС и акцизов. Здесь все просто: чем больше цены, тем больше собираем налогов.
По данным Госстата, инфляция в прошлом году составила 12,4%. А курс гривны по отношению к доллару скатился с 23,5 грн/$ в начале года до 27,1 грн/$ в конце.
В общем, показали, как страной надо управлять. Но, конечно, темпы инфляции и девальвации все же ниже, чем двумя годами ранее.
616,2 млрд грн составили доходы государственного бюджета в 2016 году. Из этой суммы 503,8 млрд грн составили налоговые платежи, следует из отчета Госказначейства о выполнении госбюджета в январе-декабре 2016 года.
В команде премьера на упреки могут возразить, что им пришлось работать с тем бюджетом, который достался после смены правительства в апреле. Мол, пришлось действовать по ситуации.
Но, по большому счету, и бюджет на 2017 год не сильно отличается от предыдущего. Например, как и годом ранее, власти повысили ставки акцизов на табачные изделия и алкоголь.
Сперва власти обещали, что ставки трогать не будут. Но пришлось. А что же еще делать при отсутствии ощутимых реформ и скудном внешнем финансировании?
В прошлом году, не удивив с темпом реформ, Украина получила только один транш от МВФ в размере $ 1 млрд. Кроме того, власти также ожидали EUR600 млн макрофинансовой помощи от Евросоюза. Но этот транш пока «подвис».
https://realist.online/article/inflyaciya-i-akcizi-spasli-byudzhet-yacenyuka-grojsmana
-
Ми з вами трохи розібрали як сбалансувати розміри екпорту та імпорту, а тепер спробуємо подивитись що відбувається в середині країни.
подвашник:
Цитата: preacher от 17.01.2017, 10:28:44 am
Цитата: подвашник от 15.01.2017, 15:08:05 pm
Будут навязывать скрипачу каменщиком, а художнику штукатуром, от Петра 1
пошло.....
До цього скоріш за все не дійде.
Проверено и полный капец, кроме грузчика дворника или еще по проще, ничего никому не предлагают невзирая на основную специальность и образование. В систему которая занимается проблемой занятости понабирали сучек которые работают на криминальный заказ и люди уже и перестали туда обращаться.
И кто мне скажет, что наша госсистема не криминальна?
preacher:
Інфляція це банальне підвищення цін.
Але щоб розмовляти про інфляцію, треба зрозуміти що ціноутворення в Україні до економічної доцільності ніякого відношення не має. Тобто при найнижчій заробітній платі в Європі ми маємо найдорожчі в Європі легкові автомобілі, ліки, енергоносії і таке інше. Цінами в Україні керує саме жадібність окремо взятої людини. І в одному випадку жадібність не дозволяє їй заплатити при закупівлях більше, а в іншому випадку ця ж сама жадібність не дозволяє їй продоти цей товар дешевше. Коли це припинеться? Це припинеться тоді, коли контрабандисти будуть везти товар не з України, а в Україну. Наприклад в Харківській області вже не можна підняти ціну на бензин, бо поїдуть і заправляться в росії.
Ми знаємо що за роки незалежності інфляція (орінтуючись на девальвацію) склала 1350% - то куди поділись ці гроші? Держава платить людям мізерні зарплати, а потім ці кошти знецінюються і зменьшуються як наприклад торік на 12,4%. Тобто всі люди і установи які заробили торік гривні, втратили з них 12,4%, тобто на ці 12,4% куплять меньше товарів і послуг - саме так.
Наша економіка за рахунок інфляції зменьшила оберти умовно на 12,4%. То може держава збогатіла, бо їй довелось ці кошти надрукувати і вона могла з цими коштами робити що завгодно? Проте дійсність набагато прозаічніша, те що держава купувала і виплачувала по старій ціні, тепер коштує дорожче, і держава тепер платить по новій ціні більше. То чи виграла держава - звісно ні, бо навіть ті кошти треба було щє надрукувати.
А якби ті 12,4% були витрачені на товари та послуги, це додало би обертів економіці, і з цього були би виплачені державі податки, тобто Україна втратила ще і на цьому.
Напевно треба визнати що головний крадій в Україні це сама держава, до того цей крадій досить недолугий, бо краде як у своїх власних громодян, так і у самої себе.
За 26 років незалежності ці 1350% зникли в нікуди, їх втратили як люди, так і держава Україна.
Один із чинників який зумовлює інфляцію це держбуджет України, бо кожен рік щоб задовільнити хотелки деяких чиновників, олігархів і парламентарів - буджет роблять більшим за реальні прогнозовані надходження. Потім в надходження вписують приватизацію підприємств які ніхто навіть не намагається продати, і кошти Януковича які ніхто не конфісковує. А коли приходить час платити по цим статтям бюджету, просто вмикають друкарський верстат і починають грабувати дердаву через інфляцію.
То може чиновникам, олігархам і парламентарям трохи опанувати свої хотелки, бо всі вони також мають заощадження і в гривні, а головне мають на складах продукцію, яку знову не куплять на розмір інфляції?
Звісно багато хто має заощадження в доларах, і він то напевно збогатіє - так, але тільки на короткий період поки ціни на товари не доженуть девальвацію, то може подумаємо про переваги стабільних цін та стабільного курсу?
Чи можна зовсім без інфляції - виявляється ні, бо кошти покладуть під матрас, важливі покупки будуть відкладати, в банк грошей не понесуть, інвестицій не буде, економіка почне занепадати.
Проте рівень інфляції має не перевищувати 1-4% - це дає змогу економіці зростати і сильно не з'їдає заощадження.
подвашник:
И кадровая инфляция.
подвашник:
http://youtu.be/sh3ynfxXnNY
Навигация