Трішки про економіку.

(1/2) > >>

preacher:
Цитата: preacher от 03.09.2015, 09:26:08 am

Напевно нікому не секрет, що експорт трохи впав. Взагалі зовнішні ринки річ погано прогнозована, і приподносить інколи сюрпризи. При падінні експорту логічними діями є пошук нових ринків та стимулювання внутрішнього попиту. Якщо подивитисаь загальну картину, то нові зовнішні ринки таки шукають, навіть по літакобудуванню.
А ость внутрішній попит просто "вбивають".
Можливо я чогось не розумію?
З такими цінами на енергоносїї та сировину як зараз, будувати експортноорієнтовану економіку це дурість, - треба будувати економіку внутрішнього вжитку як у всіх розвинених країнах. То таки треба стимулювати внутрішній попит.
- То хто буде це робити?

preacher:
Цитата: командор от 03.09.2015, 20:58:52 pm

"...З такими цінами на енергоносїї та сировину як зараз, будувати експортноорієнтовану економіку це дурість, - треба будувати економіку внутрішнього вжитку як у всіх розвинених країнах. То таки треба стимулювати внутрішній попит.
- То хто буде це робити?..."

Почему дурость? Кроме цены на эегоносители и сырье есть другие составляющие цены продукта-Стоимость рабочей силы(сами знаете),нормы прибыли(тоже догадываетесь),налоги(это святое, сидит в офшорах,.Поэтому и при таком качестве товар достаточно конкурентен за счет бросовой цены.Но там платят ДЕНЬГИ.А кого интересует гривна? Что на нее может купить ЧЕЛОВЕК  в стране,кроме доллара.
Правда в последнее время напряженка и с гривней,т.к.печатать на газетной бумаге плохо -чернила подписи главы нацбанка на купюрах растекаются,а гербовая бумага у Шевчука закончилась,а волюты на закупку не дают,вся валюта в офшорах.

Командор ви так одразу і так безкомпромісно, навіть відповісти важко, спробую тезисно.
1. Так ціни спотворені притому штучно.
2. При єкспортноорієнтованій моделі осідає в офшорах.
3. Це ставить під удар гривню.
4. Економіку підтримують кредитами.
Чи можливо перевести потоки з офшорів - так можливо.
Чи будуть проти експортери - так будуть, проте:
Ринок в середині країни більш прогнозований і стабільний, обіг проходить швидше, за рахунок обігу можливо мати не меньший прибуток. Більшість експортерів мають бізнес і в середині і ця частка збільшується, особливих втрат вони не понесуть. Але є умови:
Економіку треба вирівняти, притому вручну, так само як і її спотворили.
Друга умова, це внутрішня безпека - власності, капіталів та інше.

preacher:
Цитата: den22 от 04.09.2015, 07:26:22 am

Плохому.....производителю все мешает. Тем более реально цены на энергию у нас меньше , чем у конкурентов. Сырья много своего. Людей толковых тоже достаточно. То что большие советские заводы  -неконкурентноспособны, так это естественно, и страдать от этого не надо.

Так поганому заважає все, та при викривленій економіці та відсутності правосуддя як такого, - гарний виробник це розкіш. Все інше з цього і випливає.
Старі радянськи заводи, досить вдало конкурують на зовнішніх ринках - прокат, металообробка та інше.
Продуктивність звісно слаба, проте при цій системі покращення продуктивності нікому не вигідне.

den22:
Конкурируют разве  что на рынках с повышенной африканистостью.
  Те , что конкурируют в металлообработке, это относительно новые и, главное, с молодыми деятельными руководителями во  главе. Когда то к нам приехали руководители Новокраматорского маш завода, так мы и не поверили , что  эти молодые люди - и есть руководители.  Теперь они делают главные валы на все европейские ветряки и почти все агрегаты на свои ветряки. И еще множество всего в ЕС.

preacher:
Цитата: den22 от 04.09.2015, 15:45:15 pm

Те, что конкурируют в металлообработке, это относительно новые и, главное, с молодыми деятельными руководителями во  главе. Когда то к нам приехали руководители Новокраматорского маш завода, так мы и не поверили , что  эти молодые люди - и есть руководители.  Теперь они делают главные валы на все европейские ветряки и почти все агрегаты на свои ветряки. И еще множество всего в ЕС.

І це радує.
PS. Європа це ж не країна з "повышенной африканистостью"? :-)

Навигация

[0] Главная страница сообщений

[#] Следующая страница